Autisms. Aspergera sindroms. Autiskā spektra traucējumi. Autisma iezīmes. Daudzus vecākus satraukuši šie un varbūt kādi līdzīgi termini.

Šajā sadaļā Jūs atradīsiet materiālus, kuri palīdzēs Jums pārvarēt ikdienas grūtības, kuras rodas audzinot bērnu ar AST. 

Saprast Autismu. Saprast pasauli. Saprast sevi

Informatīvi izglītojoši materiāli vecākiem un atbalsta personālam. Materiālā tiek aprakstīts kādas spējas piemīt bērniem ar autismu, kādas grūtības un kādas stratēģijas var pielietot saistībā ar tām. Kā arī apraksts par terapijām, kuras strādā ar bērniem, kuriem ir AST.

Saprast izaicinošu uzvedību bērniem ar autismu

Šeit Jūs atradīsiet informāciju par to, kāpēc ir svarīgi noteikt un saprast problemātiskās uzvedības cēloņus, kādā veidā tas palīdzēs risināt grūtības saistībā ar to.

Miega traucējumi bērniem ar autismu

Ja Jūsu bērnam ir grūtības ar aizmigšanu un gulēšanu, tad šajā materiālā Jūs atradīsiet dažus padomus, kā to varētu risināt.

Rīta rutīna

Tāpat kā miegs naktī arī pamošanās ir svarīga mūsu dienas sastāvdaļa. Tomēr, bērniem ar ATS pamošanās un iziešana ārā no mājas var radīt papildus grūtības. Šeit Jūs atradīsiet ieteikumus kā izveidotu tādu rīta rutīnu, kas derētu tieši Jūsu bērnam un padarītu Jūsu rītus priecīgākus.

Trauksme, atstājot vecākus

Šķiršanās no vecākiem un aprūpētājiem ir liels izaicinājums gan bērnam, gan vecākiem. Bieži bērniem ar AST ir raksturīgi neveidot komunikāciju ar svešiniekiem un uzticēties tikai tiem, pie kā tie ir pieraduši un zina, ko sagaidīt. Šinī materiālā Jūs atradīsiet ieteikumus, kādā veidā samazināt šķiršanās no vecākiem trauksmi bērnam ar AST.