Šajā sadaļā Jūs atradīsiet nelielu latviešu valodā izdotu literatūras sarakstu, kas Jums var palīdzēt iegūt papildus informāciju par autiskā spektra traucējumiem, saprast un pieņemt tos. Literatūras avotos ir sniegta informācija, kā rīkoties noteiktās situācijās un pie noteiktas uzvedības.
Bez kliedzieniem, kodieniem un sitieniem
Bez kliedzieniem, kodieniem un sitieniem
Hejlskovs-Elvēns Bū, Velku biedrība, 2017
Sitienu, kodienu, kliedzienu un citu problemātisku uzvedības izpausmju cēlonis bieži ir konkrētajai personai nepiemēroti apkārtējie apstākļi vai nesamērīgu prasību izvirzīšana. Autora svaigā un izglītojošā pieeja sniedz zināšanas par to, kā problēmas cēloņu noteikšana un izpratne var būtiski uzlabot cilvēku ar funkcionālajiem traucējumiem uzvedību.
Vairāk informācijas
Desmit lietas, kas jāzina par autismu
Desmit lietas, kas jāzina par autismu
Notboma Elena, Pētergailis, 2008
Grāmata būs labs palīgs vecākiem, skolotājiem, sociālajiem darbiniekiem un terapeitiem. Humors un iejūtība, ar kādu tā rakstīta, tā ļauj ieskatīties desmit galvenajos autisma aspektos un palīdzēs saprast, kas notiek bērna prātā un dvēselē. Elena Notboma, vairāku pedagoģijas žurnālu līdzstrādniece, ir publicējusi rakstus par autismu, turklāt viņas dēlam ir autisms. Autores pieredze noderēs katram, kurš interesējas par autiskā spektra īpatnībām.
Vairāk informācijas
Bērni, kuriem ir autisms un Aspergera sindroms. Ikdienas praktiskā pieredze
Bērni, kuriem ir autisms un Aspergera sindroms. Ikdienas praktiskā pieredze
Vanda Vaclava, Ulla Aldenrūda & Stēfans Ilsteds, Velku biedrība, 2012
Grāmatā ir apkopota psiholoģes Vandas Vaclavas divdesmit gadu praktiskā darba pieredze. Par pētījumu dokumentēšanu un vizuālo noformējumu gādājuši - speciālās izglītības pedagoģe Ulla Aldenrūda un psihologs un fotogrāfs Stēfans Ilsteds. Kā rīkoties, lai palīdzētu bērnam? Strādājot ar bērniem un jauniešiem, kuriem ir autisms vai Aspergera sindroms, bieži vien nākas meklēt atbildes uz šo jautājumu. Grāmata domāta vispirms jau vecākiem, asistentiem un pedagogiem, kas ikdienā kontaktējas ar šādiem bērniem un jauniešiem.
Vairāk informācijas
Autisms un saskarsme
Autisms un saskarsme
Evija Landrāte & Sarmīte Tūbele, Raka, 2011
Grāmata ir domāta visiem speciālistiem, kuri strādā ar bērniem, kam raksturīgi autiskā spektra traucējumi. Tās pamatā ir praktiska Latvijā veikta pētījuma rezultāti. Grāmatas ievaddaļā autores sniedz plašu autisma un saskarsmes raksturojumu, aplūko saskarsmi koriģējošu mācību un audzināšanas procesu. Sniegti arī padomi vecākiem viņu sadarbībā ar skolu. Ļoti bagāts ir grāmatas pielikumu klāsts. Te atrodamas daudzas idejas, kā praktiski var veicināt saskarsmi ar bērniem, kuriem ir autiska spektra traucējumi un kā vērtēt nodarbību rezultātus. Autores uzskata, ka darbā ar minētajiem bērniem nav iespējams atrast visiem noderīgas receptes, tomēr eksperimenti mums atklāj pieejas un idejas, kuras varam attīstīt tālāk.
Vairāk informācijas
Hiperaktīvs bērns un uzmanības deficīts. UDS un UDHS. Padomi mierīgākai ikdienai
Hiperaktīvais bērns un uzmanības deficīts. UDHS un UDS
Gerhards Špicers, Jumava, 2017
UDHS, vai UDS bieži ir cieša saistība ar AST. Šī grāmata palīdzēs izprast hiperaktivitātes un uzmanības deficīta terminus un sniegs ieskatu par palīdzības iespējām mierīgākai ikdienai.
Sīkās motorikas attīstīšana pirmsskolas vecuma bērniem
Sīkās motorikas attīstīšana pirmsskolas vecuma bērniem
Ina Šternfelde, Pētergailis, 2017
Dažādu spēju attīstība bērnam ar autiskā spektra traucējumiem var radīt grūtības. Smalko roku kustību attīstībai ir liela nozīme bērna attīstībā. Šajā grāmatā var atrast daudzveidīgus uzdevumus sīkās motorikas attīstībai.
Savādais atgadījums ar suni naktī
Savādais atgadījums ar suni naktī
Marks Hedons, Jāņa Rozes apgāds, 2016
Grāmatas galvenais varonis ir piecpadsmit gadus vecais Kristofers, kuram ir Aspergera sindroms (autisma paveids). Drīz pēc iznākšanas grāmata kļuva par vienu no lielākajām sensācijām britu literatūrā un 2004. gadā saņēma prestižo Whitbread prēmiju. Grāmata guvusi lielu starptautisku atzinību un tulkota jau vairāk nekā trīsdesmit valodās.
Dzirksts. Mātes stāsts par audzināšanu, ģenialitāti un autismu
Dzirksts. Mātes stāsts par audzināšanu, ģenialitāti un autismu.
Kristīne Bārneta, Zvaigzne ABC, 2015
Iedvesmojošs vienas mātes stāsts par dzīvi ar bērnu, kuram ir autiskā spektra traucējumi un viņas cīņu ar medicīnas un izglītības sistēmām. Grāmata var palīdzēt atgūt spēkus un smelties resursus tiem, kuri noguruši cīnīties ar sistēmu un zaudējuši ticību savam bērnam un sev.