Ir daudzi uzskati par autiskā spektra traucējumiem, kas bieži vien nav patiesi. Šajā sadaļā mēs apskatīsim visizplatītākos mītus, kuri joprojām ir populāri mūsu sabiedrībā, un atspēkosim tos ar realitātei atbilstošiem faktiem.

Mīts

AST ir „sliktās” audzināšanas sekas.

Fakts

Jūs nevarat AST izraisīt, izmantojot negatīvās audzināšanas metodes, jo būtiski ir ģenētiskie faktori, kā arī dažādi apstākļi, kas ietekmē bērna smadzeņu attīstību grūtniecības laikā, dzemdībās vai arī neilgi pēc dzemdībām.

Mīts

Cilvēki, kuriem piemīt AST pazīmes, ir vienkārši dīvaini un kādā brīdī šīs pazīmes pazudīs.

Fakts

AST ir bioloģiski cēloņi, kuri ietekmē smadzeņu attīstību, kas daudziem indivīdiem ir stāvoklis visa mūža garumā.

Mīts

Autisms ir slimība.

Fakts

AST nav slimība. Tas ir neiroloģiskās attīstības traucējums, kas pavājina indivīda spējas komunicēt un mijedarbo ar citiem. Pastāv vairāk nekā viens autisma veids, kas ir dažādu ģenētisku kombināciju un vides faktoru izraisīts.

Mīts

Autismu var izārstēt, izmantojot medikamentus.

Fakts

Tas ir traucējums visa mūža garumā. Tā kā autismam ir vesels spektrs ar pazīmēm, nav „brīnumtabletes”, kas to var izārstēt. Tomēr Jūsu ārstējošais ārsts var izrakstīt medikamentus, lai uzlabotu citus stāvokļus, piemērām: uzmanības deficīta un hiperaktivitātes, depresijas, emocionālās nelīdzsvarotības, utt., gadījumos.

Mīts

Indivīdi ar autismu ir „ģēniji”/ garīgi atpalikuši

Fakts

Kā jau minēts, autismam ir vesels spektrs ar pazīmēm un katram indivīdam tas izpaužas dažādi. Bieži cilvēkam ar AST var piemist daudzas unikālas spējas, bet tāpat arī var būt novērojami dažādi ierobežojumi. Daudziem indivīdiem ar AST intelektuālais līmenis ir normas līmenī vai arī augstāks par normu, un dažiem var būt raksturīgas izteiktas matemātiskās, muzikālas vai citas, noteiktas sfēras spējas.

Mīts

Cilvēki ar autismu nevēlās draugus

Fakts

Indivīdiem ar autismu var būt grūtības veidot sociālo komunikāciju, mijedarboties ar citiem, jo to sociālas spējas var būt ierobežotas. Šie bērni var likties kautrīgi vai dusmīgi, jo tie nespēj izteikt savu vēlmi pēc attiecībām tā kā citi, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka viņi nevēlās draudzēties.

Mīts

Cilvēki ar autismu nespēj just vai izteikt savas emocijas

Fakts

Autisms nepadara indivīdu nespējīgu sajust emocijas, taču tās tikai izpaustas un izteiktas savādākā veidā.