2. aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā pasaules Autisma diena

Vispasaules autisma atpazīstamības dienas mērķis ir veicināt cieņu, pieņemšanu un iekļaušanos. Par godu šai dienai, Bērnu slimnīcas fonds, kopā ar ģimenēm, kurās aug bērni ar AST, ir izveidojuši nelielu virtuālo izstādi, ar 20 bērnu talantiem un interesēm:

Roberts (5 gadi) 

Mazā Roberta šī brīža aizraušanās ir Valstu karogi! Ja Jums vajag padomu karogu atpazīšanai - tagad zināsiet kam prasīt!

Mihails (5 gadi)

Mihails ļoti mīl dejot un dziedāt.

 

Marks (5 gadi)

Mazais Marks ar lielu prieku un aizrautību pievienojas dejošanai!

Leonidass (5 gadi)

Leonidass ir ļoti aktīvs zēns. Liels viņa prieks bija, ka nesen iemācījās lēkāt uz batuta!

Kristers (10 gadi)

Kristers ir aizrautīgs laika ziņu fans. Šo aizraušanos viņš tagad ir papildinājis ar TikTokera karjeru!

Kārlis (4 gadi)

Kārlis šobrīd ir iegājis azartā torņu būvēšanā. Sāka ar 3 klucīšiem, tagad katru dienu iet uz rekordiem. Torņu būvēšana palīdz Kārlim attīstīt ne tikai roku motoriku, bet veicina arī sadarbību, komunikāciju, pacietību, iespēju atkārtot krāsas un stresa noturību, kad rekordtornis sagāžas.

Henrijs (4 gadi)

Mazais Henrijs ir aizrautīgs mūziķis multimākslinieks - dzied, spēlē ģitāru, sintezatoru, bungas. Vislabāk sanāk dziedāšana un bungu spēle, to dara jau no 2 gadu vecuma. Māk arī bez pavadījuma izdziedāt, izbungot vismaz piecas dažādas dziesmas ko iemācījies no galvas. Repertuārs regulāri mainās un to sastāda gan ārzemju, gan Latvijas mākslinieku skaņdarbi. Henrijs ir pārliecināts, ka bungu spēlei der pilnīgi viss kas kādā brīdī viņa ausij licies tīkams.

Artjoms (5 gadi)

Mazajam Artjomam ļoti interesē arhitektūra. Viņš ilgi var skatīties un pētīt katru arhitektonisko risinājumu bildē. Artjomam patīk skatīties arī video, kur stāsta par Rīgu, tās arhitektūru. Video viņš allaž apstādina un pēta. Ja atrod ēku uz ielas, kuru redzējis bildē vai datorā - Artjoms ir bezgala priecīgs.

Aleksandrs (4 gadi)

Aleksandrs ir liels piparkūku cepējs! Vēl viņam ļoti patīk grupa Beatles, kuras dziesmām cenšās dziedāt līdzi!

Bērnu slimnīcas fonds jau ceturto gadu sniedz atbalstu bērniem ar AST. Diemžēl vēl joprojām šiem bērniem valsts atbalsta praktiski nav. Uz doto brīdi Bērnu slimnīcas fonds apmaksā ABA terapijas un logopēda nodarbības 160 bērniem, kā arī šogad ir plānots apmaksāt 90 bērniem ADOS testus, diagnozes noteikšanai. Nedēļā mēs saņemam vismaz trīs zvanus vai iesniegumus ar lūgumu sniegt finansiālu atbalstu terapijām un esam spiesti informēt, ka ģimenēm ir jāuzgaida, jo uz doto brīdi visa saziedotā nauda ir saplānota/iztērēta.

Gadiem ejot redzam arī to, kā palēnām ģimenes atveras un solīti pa solītim kļūst atvērtākas komunikācijā - runājot par saviem bērniem. Bet vēl joprojām ir jāveic milzīgs sabiedrības izglītošanas darbs, lai ģimenes, kurās aug bērni ar AST justos pieņemtas. Ikdienā saskaroties ar ģimenēm, mēs redzam cik svarīgs ir sabiedrības atbalsts, uzmundrinājums, labs vārds un pieņemšana. Mēs redzam arī to, cik ļoti šīs ģimenes raizējas par savu bērnu nākotni un vai sabiedrība atvērs viņiem savas sirdis.

Mēs redzam arī to, cik brīnišķīgi un vērtīgi ir šie bērni - katrs ar saviem talantiem, hobijiem un interesēm. 

Tāpēc arī radās doma - izveidot mazu virtuālo izstādi, kurā var redzēt - cik dažādas un tajā pašā laikā ikdienišķas, skaistas un līdzvērtības ir bērnu ar AST intereses, hobiji un prieki!

#NVOFonds2021

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.